Na členské schůzi D.S.O. Sokola Bludov konané 8.února 1954 na Nové byl zvolen výbor ve stejném složení, jako v roce 1953. Předsedou zůstává i nadále p. Josef Březina. D o funkce trenérů 1.mužstva byli určeni Ston Jaroslav a Směšný Jan. Trenérem dorostenců Brekl Zdenek.

4.července byl uspořádán pohárový turnaj za účasti Jiskry Rapotín, Sokola Hrabenov, Sokola Nový Malín a domácího Bludova, kterému se velice dařilo, a tak velký broušený pohár zůstal doma. 11.července se jako každým rokem vydali hráči spolu s velkým množstvím fanoušků od kostela přes les do Hrabenova. Odtud se vraceli s pohárem za 2.místo, když jsme porazili Tatran Bohdíkov 3:2 a ve finále jsme podlehli Tatranu Ruda 4:3. 18.července se mužstvo účastní ještě turnaje v Rapotíně, kde končí na 1.místě.

Na podzim roku 1954 byla přemístěna šatna ze starého hřiště u lázní na nové za parkem.

Soupisky v roce 1954:

MUŽIDOROST
Kubíček MiroslavJaníček Jan
Směšný JanKubíček Karel
Březina FrantišekKrmela Vratislav
Brekl ZdeněkZatloukal Zdeněk
Ston JaroslavAndrle Josef
Kotrlý RomanHroch Jiří
Konečný StanislavKohout Jaroslav
Kohout KarelTunýs Jan
Snášel JosefBasler František
Štodt MilanJáně Josef
Berka MiroslavStraka Josef
Kašpar AloisMareš Zdeněk
Sadílek JosefMatějček Antonín
Čožík Vojtěch 
Vyroubal Josef 
Hejtmánek Josef 
Snášel Jan 
Špička František 
Matějček Jan 
Mazák Václav 
Hroch Jiří 
Kubíček Karel 
Hauk František 
Matějček František 

V tomto roce Sokol Bludov vyhrává i okresní vyřazovací turnaj a postupuje do krajského finálového turnaje vítězů okresů. V tomto finále jsme porazili Široký Brod 6:3 a Sokol Úsov 4:2. V samotném finále 8.srpna 1954 prohráváme s Kostelcem na Hané 4:1 a odpoledne se Sokolem Slatinice 4:3 a končíme se dvěma porážkami na 3.místě. Mimo tyto turnaje mužstvo sehrálo ještě 7 přátelských utkání.

Sezóna 1955 byla zahájena výroční členskou schůzí 3.ledna 1955 v hostinci na Nové. Na této schůzi byl zvolen nový výbor v tomto složení : předseda Březina Josef, místopředseda Kohout Jaroslav, jednatel Snášel Josef, pokladník Březina Ondřej, kult. propag. prac. Vyroubal Josef. Trenérem 1.mužstva byl určen Hauk František, trenérem dorostu Brekl Zdenek.

Vynikající výsledky 1.mužstva v celém podzimním kole znamenaly postup do okresního přeboru. Mužstvo odehrálo celkem 30 zápasů, z toho 21 vyhrálo, 2x remizovalo a 7x prohrálo. Celkové skóre 125:54. Dorost v této sezóně odehrál 17 utkání z nichž 13x vyhrál a 4x prohrál. Celkové skóre 48:15.

Sezóna 1956 byla zahájena již 3.ledna výroční členskou schůzí. Tuto zahájil předseda p. Josef Březina, který se

 zmínil o činnosti výboru, vykonané práci, úpravě bazénu v zámecké zahradě a jeho okolí a dále o pracech na hřišti. Vyslovena byla pochvala hráčům, kteří se svým 

zodpovědným přístupem jak k tréninkům, tak k zápasům zasloužili o návrat do přeboru okresu.

Do další sezóny byl zvolen tento výbor oddílu : předseda Březina Josef, 1.místopředseda Směšný Jan, 2.místopředseda Kohout Jaroslav, jednatel Snášel Josef, pokladník Březina Ondřej, kult. propag. prac. Fazor Oldřich, vedoucí dorostu Matura Josef, správce hřiště Matura Jindřich a zdravotník Jáně Jan. Funkcí trenérů 1.mužstva byli pověřeni Vyroubal Josef a Helebrant Arnošt.

8.července 1956 jsme se jako již tradičně pěšky přes les přesunuli na turnaj do Hrabenova, kde jsme po vítězství nad Bohdíkovem 2:1 a Hrabenovem 2:0 obsadili 1.místo. Dne 15.července byl uspořádán turnaj v Bludově za účasti TJ Jiskry Hanušovice, Slovanu Zábřeh a sokola Hanušovice. I tento turnaj se stal naší kořistí. 22.července jsme se zůčastnili dalšího pohárového turnaje v Sudkově. V prvním zápase jsme porazili Lesnici 3:2, když dvě branky vstřelil Alois Doležel a jednu Zdenek Soural. Ve finálovém utkání jsme porazili Lukavici 4:2 čímž jsme si zajistili vítězství v turnaji a zisk poháru. Branky ve finále vstřelili Alois Doležel 2, Josef Matura a Josef Andrle po jedné.

V těchto utkáních již dochází k potřebné generační obměně mužstva objevují se jména jako Kubíček Karel, Kubíček Miroslav, Kohout Karel a další.

30. července 1956 konala se na našem hřišti akce jedna z největších. Tak, jako již v letech minulých vyzvaly naše dámy sportovní funkcionáře a fanoušky k tvrdému fotbalovému klání. Tento boj začal již daleko dřív před tímto utkáním. Výběr dresů, zajištění první pomoci, výběr soudcovského sboru, ale hlavně do čeho se bude kopat. Nakonec byl vybrán míč o průměru 70cm!!! Patronem tohoto utkání se stal p. Josef Jekl. Z tohoto utkání se zachovaly pěkné fotografie, které zde nabízíme k nahlédnutí.